7 TYPÓW Myśli, po których rozpoznasz program braku

1

Co jest nie tak

Wzmacniasz to, czym sama emanujesz. Zwróć uwagę na myśli, emocje, uczucia, które są odpowiedzialne za scenariusze w głowie a potem w życiu.
Karmisz swoją uwagą, tę tytułową myśl?
Zadajesz w głowie pytanie:
Co jest nie tak ze mną (z nim, z nią, z nimi, ze światem)?
Kiedy zaczynasz myśleć o sobie: „jaka jestem głupia i co ze mną nie tak” znajdziesz na to przykłady i dowody, bo tak działa osądzający umysł i to część rzeczywistości. Tylko część. To naturalne na drodze uczącego się, na której jest każdy z nas, zrobić coś w sposób niedoskonały – jeszcze nie tak mądry jak mądrze czyni to Mistrzyni. Ona wie, że jest na tej drodze i skupia się na ćwiczeniu super mocy, budując mocne strony charakteru (tu je sprawdzisz klikając po Kwestionariusz), zostawiając bez osądzania a z wdzięcznością, myśli i działania, które pokazały, gdzie warto włożyć więcej pracy, a czym się nie zajmować i wiedząc, że bez nich nie byłaby tu, gdzie jest, więc z uwagą swoją energię łączy z pięknym przyszłym miejscem i przyszłą sobą w nim.

Zmień swoje pytania a zmienisz swoje życie.
Marilee Adams

2

jestem niewystarczająca, Muszę ciężko pracować

Czujesz tak czasem i masz tego zwyczajnie dość?
Wychowanie i edukacja negatywnie oceniająca przyczyniły się do całych rzesz ludzi z niskim poczuciem własnej wartości i poczuciem, że zasługują na… słabe rezultaty, słabą pracę, słabe wynagrodzenia, słaby związek itp. 
To kłamstwo, prawa naturalne wszechświata i natura wokół nas mówią coś zupełnie innego. Jest w każdym z nas ogromny potencjał, poznaj swoje mocne strony charakteru.
Ty masz wolną wolę, by skorzystać z niezwykłych narzędzi odkrywania go i uczenia się, masz wybór, czy będziesz żyć przeciwko sobie, pod presją i w zmaganiu z życiem, na autopilocie społeczeństwa, które mówi, że takie jest życie, czy postanowisz, że przejdziesz drogę odprogramowania i wykorzystasz swoje moce pracując mądrze.

Zacznij tu, gdzie jesteś.
Wykorzystaj to, co masz.
Zrób to, co możesz.
Arthur Ashe

3

muszę walczyć o swoje

Brzmi znajomo? „Ktoś musi przegrać, żeby ktoś wygrał.”” Ten, kto nie walczy to frajer”, słabeusz, naiwniak w dodatku, jeśli ufa innym… A przecież może zabraknąć dóbr, stanowisk, a nawet kandydata/tki do związku (coś takiego też na sesji usłyszałam). Liczą się tylko silni, oni są zwycięzcami. To podpowiedzi wewnętrznego lęku.
Badania naukowe wykazały, że zabija on kreatywność i racjonalne myślenie. Długotrwałe przebywanie w stanie stresu, zabija w ogóle, bo po prostu tracisz zdrowie psychiczne i fizyczne. Widzenie konkurentów, wrogów w innych ludziach odbiera siły witalne na dłuższą metę.
Ogromną energię wyciekającą na stan wojny i przeżycia możesz zamienić na prawdziwe tworzenie swojego życia oraz relacji współpracy, jeśli tylko pozwolisz sobie na zamianę tego sposobu myślenia na zadbanie o siebie i rozwinięcie skrzydeł by robić to, co dla Ciebie ważne, zgodne z mocnymi stronami Twojego charakteru. Tak myśli i działa mistrzyni.

Urodziłaś się, żeby latać.
Kari Kampakis

4

obwinianie i osądzanie

Znasz pytania: „Kto jest winny?”
„Dlaczego mi się to przydarzyło?”
Lista pytań osądzającego jest długa i często powołuje się on manipulacyjnie na autorytety, zanim … odczyta wyrok skazujący. A tam, gdzie jest wina jest kara. Poczucie winy i krzywdy zamyka w świecie lęku i wstydu, to dwa bardzo osłabiające stany emocjonalne. Trudno w nich o leczące i wzmacniające wartości współczucia, życzliwości i zaufania. Możesz przejść na drogę doskonalącej się, która ufa, że w każdym doświadczeniu jest pewna nauka, że można zadawać sobie pytania, które zmieniają tę drogę. Pokazuję to w moich prostych Krokach 4D do codziennego zastosowania.

Bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie.
Gandi

5

deprecjonowanie siebie oraz innych i użalanie się

Jedni mówią, że nie ma ludzi bez wad. inni, że nie ma ludzi bez zalet. I wiesz – obie grupy mają rację 🙂 Tylko patrzą z zupełnie innej perspektywy. Jest taki wzorzec – program braku, który zachęca do czucia się nikim, i widzenia w ten sposób innych, to wewnętrzny krytyk, zwany też sabotażystą, którego dostałaś w spadku. Niewdzięczną ma rolę. W jego ekipie jest też ofiara, która widzi wszędzie problemy, deficyty i „niedasie”. Przytul ich oboje, doceń informacje od nich i pokaż, że potrafisz przejąć dowodzenie, zebrać w sobie ekipę, która w problemach znajdzie rozwiązania, oprze się na mocach, docenianiu siebie i innych oraz zmieni „niedasie” na pomocne „adasie”.

Jeżeli myślisz, że coś potrafisz to masz rację, jeśli myślisz, że nie potrafisz to także masz rację.
Henry Ford

6

powyżej… nie podskoczę

Kolejne kłamstwo, w które być może uwierzyłaś tworzą sufity finansowe, granice tego, co możesz osiągnąć, miłości, radości, czy przyjemności, na którą możesz sobie pozwolić – jakiś wdrukowany limit dobrych rzeczy w Twoim życiu.
Tyle razy to pewnie słyszałaś i mówiłaś, że „nie możesz sobie pozwolić na…” i dla Twojej podświadomości teraz to „prawda”. Patrzysz przez okulary braku, podświadomie piszesz scenariusz braku, a potem je realizujesz.
Wyrzuć te okulary, bo psują Ci wzrok, a zobaczysz że sufity i bariery znikną, dostrzeżesz z wdzięcznością obfitość w sobie i wokół siebie, zaprosisz ją do swojego życia i krok po kroku zmienisz je. Masz wszystkie moce potrzebne, by budować życie pełne poczucia sensu i spełnienia. Żyjemy we wszechświecie obfitości, chociaż większość z nas nauczyła się postrzegać go jako wszechświat niedostatku.

Jeśli mogę o czymś marzyć, mogę tego dokonać.
Walt Disney

7

BRAK WPŁYWU, uzaleŻnianie sukcesu I szczęścia od warunków zewnętrznych

„Udało mi się (jemu, jej, im).” „Ja to nie mam szczęścia.” „Oni mają szczęście.” „W życiu to różnie bywa.” „Wszystko jest kwestią przypadku.”
Nie dopisuję więcej złotych myśli , które odbierają Ci moc. Wystarczy. Wiem, że znasz więcej. I jak tu znaleźć w takim świecie inspirację i wytrwałość skoro niewidzialna ręka losu, boga lub jakiejś niekoniecznie przyjaznej siły porusza istotami ludzkimi jak marionetkami? Wiesz co, a gdyby tak zostawić te rozważania i zająć się tym, na co masz wpływ. Serio – zająć się tak od serca, najlepiej jak potrafisz tym, na co masz wpływ i wykorzystać do tego swoje mocne strony. Moje doświadczenie pokazuje jak wiele zdziałały osoby, które tak właśnie zrobiły. Tutaj możesz sięgnąć po kilka pomocnych narzędzi.

Statek w porcie jest bezpieczny, ale nie po to buduje się statki, żeby stały w porcie.
Grace Hopper