Kroki 4D

DECYDUJĘ

DZIAŁAM

DOCENIAM

DOSKONALĘ

W każdym obszarze naszego życia, w każdej roli – dziecka, rodzica, ukochanego, lidera, pracownika, przyjaciółki, siostry, człowieka, kobiety, mężczyzny, czy innej, kiedy czujemy się lepiej, pewniej, spokojniej, radośniej, korzystamy ze swojej intuicji oraz mądrości z większą dla siebie i świata korzyścią.
Dzięki moim prostym Krokom 4 D wejdziesz w rytm służący Twojemu życiu, z coraz większą uważnością i świadomością będziesz budować swój dobrostan, eliminować to, czego nie chcesz, a realizować więcej tego, czego pragniesz.

1. Decyduję. Czy Twoje decyzje są dla Ciebie ważne?

Na początku jest wybór, jak o czymś pomyślisz, co w związku z tym poczujesz i zrobisz. Dokonujemy całego mnóstwo wyborów każdego dnia, choć często są to decyzje nawykowe, “zaprogramowane”. Pomyśl, o ile zmieniłoby się Twoje życie, gdybyś częściej pytał siebie z uwagą: Jaką decyzję podejmuję i dlaczego?

2. Działam. Zadajesz sobie pytanie po co to robię?

Jeśli decyzja rzeczywiście zostaje podjęta za nią idzie świadome działanie, to naturalny akt kreacji. W ten sposób rozwijamy naszą moc jako uczących się sprawiać, że wizja, marzenie staje się rzeczywistością. Każde zatrzymanie, opór, sabotaż działań jest również ważną informacją na tej drodze.

3. Doceniam. Doceniasz, czy krytykujesz?

Nie zbudujesz z braku, zbudujesz ze świadomego wykorzystania zasobów i talentów, to Twoje oraz innych ludzi materiały na to, by powstały najpiękniejsze realizacje, by działać możliwie najlepiej, by inspiracja wciągała nas na szczyt naszych możliwości z błyszczącymi z pasji oczami.
Pomyśl, ile talentów można odkryć, jeśli codziennie przyjrzysz się jednej sytuacji, w której zobaczysz jeden z nich?

4. Doskonalę. Jak pozwalasz sobie na jeszcze więcej dobrostanu (well-being)?

Czy kiedykolwiek myślałeś o doskonaleniu, jako o powiększaniu swojego dobrostanu czy raczej kojarzyło Ci się ono ze żmudnym szlifowaniem perfekcjonizmu, w którym nie ma miejsca na będą i radość z każdego nawet najmniejszego postępu. Postawa doskonalącego się jest pełna ciekawości i radości z wykonanej pracy oraz osiągnięć. Spójrz na mistrzów sportu, odkrywców, wizjonerów biznesu, artystów – oni żyją tym, co tworzą “tu i teraz” to, co było zostawiając dla ciekawości tego, co będzie.

Zacznij praktykować codziennie Kroki 4D.

POBIERZ BEZPŁATNY WORKBOOK 4D

i zapisz się na mój newsletter