Kiedyś czekałam aż będzie odpowiedni czas, ale nie nadchodził. Mój marzyciel szeptał: nie poddawaj się, zacznij tworzyć życie, które wymarzyłaś. Miał rację.

Miej w życiu to, czego chcesz…

Kiedyś czekałam. Aż będzie odpowiedni czas, wystarczające umiejętności, sprzyjające warunki… Tylko one nie nadchodziły, mało tego robiło się coraz gorzej, zaczęłam nawet podejrzewać, że to się dzieje za sprawą jakiegoś złośliwego lub przynajmniej nieżyczliwego mi losu.

Marzyciel we mnie był mądrzejszy, podpowiadał, nie poddawaj się, zacznij sama tworzyć sprzyjające okoliczności, budujące obie strony relacje, potrzebne na tej drodze umiejętności. Wychodź z radością naprzeciw życiu, które wymarzyłaś – mówił – zamiast wyobrażać sobie z lękiem, że nie dasz rady.

Uwierzyłam mu, bo dość już miałam chwil, dni, lat oddawanych na „niedasie”, na karmienie się frustracjami, toksycznymi smutkami i wiadomościami. Czułam, że warto wyruszyć, zamiast tkwić w stanie psychicznym i miejscu, który ciągnie w dół.

Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać innych rezultatów.

Swoją uwagą i działaniem można zasilić drogę do życia, którym się chce żyć. Codziennie być jak artysta, który tworzy najpierw pełen natchnienia obraz w sobie, a potem go odzwierciedla w rzeczywistości.

Można zacząć od prostych rzeczy, pytać codziennie, co tak naprawdę sprawia Ci radość.

Dostrzec zieleń drzewa, posłać uśmiech i dobre słowo sobie i drugiemu człowiekowi. Zapytać, co dobrego chcę dziś zrobić w swoim życiu. I zrobić ten pierwszy krok. A potem uczynić z niego codzienny nawyk.

Zamiast być twórcą smutnej rzeczywistości, możesz zauważyć, że myśli i obrazy przypływające przez głowę, nie są Tobą, masz wpływ i wybór, przy których się zatrzymujesz, a które puszczasz dalej. Możesz tworzyć nowe, połączone z pięknymi inspirującymi uczuciami obrazy, które zaczną Cię prowadzić do bardziej radosnej rzeczywistości.

Istotnego problemu nie rozwiąże się myśląc w sposób, w który się go stworzyło.

Albert Einstein

Gwarantuję Ci, że kiedy swoją energię spożytkujesz na zmianę stylu myślenia, na świadomą uwagę dla tego, czego naprawdę chcesz prosto z serca, zamiast nieświadomie trzymać się problemów, zobaczysz, że zmiana życia na dobre jest możliwa i przyjemna.

Pięknego dnia ❤️
Be, Do, Enjoy!

P/S Chcesz na ten temat porozmawiać? Możesz napisać do mnie lub umówić się na bezpłatną konsultację.

Podobne artykuły